Bambusový toaletní papír, lepší svět

Jsem člověk, který má rád tu naši planetu, kde si žijeme svoje životy.
Třídím odpad, nepiji drinky brčkem, plastům se snažím vyhýbat, bojuji se sladkým a čokoládou a občas bojuji i sama se sebou. Jsem prostě normální holka, máma, manželka, kamarádka, která nedělá všechno úplně nejlépe, ale snažím se co to dá.

Objevila jsem že i taková blbost jako výměna toaletního papíru může být pro dobro věci. Tak jsem se do toho, abych tenhle objev předala dál dala naplno a založila Bambusu.
Věřím, že to má smysl. At´ti Bambusa dělá radost a slouží ti.

Alena Snášelová

CEO 😊

DSC 7067 | Story
Group 70 | Story

100% tree-free

Denně se pokácí 27 000 stromů na výrobu toaletního papíru. Tímto tempem se do roku 2100 vykácí všechny deštné pralesy světa.

rychly bambus ikona 1 | Story

30krát rychlejší

Bambus roste 30krát rychleji než stromy. Denně může vzrůst až o 90 cm. Je to nejrychlejší rostoucí rostlina na planetě.

Ty se ptáš,
Bambusa odpovídá

Bambusový a běžný toaletní papír. Jaké jsou rozdíly?

Běžný toaletní papír uvolňuje o 65 % více uhlíkových emisí než bambusový toaletní papír. Na výrobu toaletního papíru se vykácí
27 000 stromů denně. Také bělidlo používané v běžném bílém toaletním papíru je nejčastěji chlorové. To uvolňuje škodlivé toxiny do vodních toků a poškozuje všechny mořské druhy. Bambusa je nebělený a 100% bez chemií.

Bambus je super – rostlina (ne strom) z mnoha důvodů. Rostliny bambusu rostou mnohem rychleji (až 90 cm za jeden den) a lze je sklízet do 3 – 5 let ve srovnání ze stromy z tvrdého dřeva – tam růst trvá 30 – 60 let.
Bambus také absorbuje o 30 % více CO2 než stromy a produkuje o 35 % více kyslíku. Je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům a nepotřebuje žádné hnojivo, pesticidy ani zavlažování, aby mohl růst.

Proč jsou Bambusa role jednotlivě zabalené?

Bambusa je šetrný k životnímu prostředí a udržitelnější než běžné značky toaletního papíru. Jeho součástí jsou hedvábné obaly 100% bez plastů, které udržují každý toaletní papír hygienicky zbavený prachu a nečistot až do doby použití. A také vypadají dobře v koupelně 🙂

S obaly jsme ve fázi objevování a experimentování. Do budoucna plánujeme řešení i pro ty, kteří chtějí mít svou ekologickou stopu naprosto minimální.

Je Bambusa ze stejného druhu bambusu, jako jedí pandy?

Ne, není. Bambusa se vyrábí z jiného bambusu, než je ten pro pandy.

Co znamená FSC certifikace?

Znamená to, že jsme se ujistili, že všechen náš bambus pochází a je vyroben ze 100% lesních materiálů schválených radou Forest Stewardship Council. Certifikát se každý rok obnovuje. Tak je o bambusové lesy, továrny a jejich zaměstnance stále postaráno podle aktuálního standardu.

Co je ekologičtější – Bambusa nebo recyklovaný toaletní papír?

Recyklovaný toaletní papír spotřebuje o 30 % více uhlíkových emisí než Bambusa. Proces potřebný k recyklaci toaletního papíru totiž vyžaduje více tepla, vody, chemikálií a energie – to je celá řada uhlíkových emisí, kterým Bambusa předchází.

Udělá Bambusa svou práci spolehlivě?

Ano! Kromě ekologických výhod je Bambusa pevným, ale zároveň úžasně měkkým toaletním papírem. Je přirozeně hypoalergenní, bez BPA a chloru, protiplísňový, antibakteriální a optimální i pro citlivou pokožku.

Je Bambusa dražší než běžný toaletní papír?

Bohužel stále žijeme v době, kdy je potřeba si za ekologická řešení připlácet. Nejinak je tomu i u Bambusy. Za vaše peníze vám ale garantujeme kvalitní, ekologický produkt, který udělá dobře planetě i vám.

Vyměň nešetrný toaletní papír za Bambusu.
Klidně hned